6 Haz 2011

KARMA HABERLER

MAVİ MARMARA

GAZZE bir milyon yediyüzbin nufusu ile sekiz mülteci kampında dağınık olarak alabildiği kadar yardımlarla yaşamaya çalışan açık hava hapishanesi diyebileceğimiz bir yer,

iki sene kadar önce 22 günlük israil saldırılarınınetkisi ile ekonomik kaynaklarını büyük ölçüde kaybetmiş alt ve üst yapısı büyük ölçüde çökmüştür.

Dünyada komor,Kirbati, Türkiye, Yunanistan,Togo, ABD, Kamboçya'dan 6 sivil toplum örgütünün katılımıyla ve 8 gemiden oluşan yardım filosunun içinda temel ihtiyaç kaddeleri, oyuncaklar,çoçuk pakları ile ilgili ekipmanlar, Prafabrik evler,Tıbbi malzemelerin yanı sıra 36 farklı ülkeden akademisyen, yazar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri din adamları bulunuyordu.

Dünyanın vicdanını taşıyan filoya 30 mayıs 2010 da tacize başlamış ve 31 mayıs sabahı sabah namazında saat 04:10 civarında Gazzeye 70 deniz mili açıklarında uluslararası sularda israil korsanları tarafından saldırıya uğramıştır.

31 Mayıs 2011 günü bu elim hadisenin yıldönümü.

bu münasebetle tünelden taksim meydanına bir protesto yürüyüşü düzenlendi. Bu zalimlere en azından dilimizle protesto etmek için orada bulundum.Yürüyüş muhteşem kalabalıktı,
İHH genel başkanı bülent YILDIRIM.


Mavi marmara gemisi yaralı olarak döndükten sonra muhteşem bir kalabalık tarafından karşılandı ve bir gün sonra ziyarete açıldıgemide bulunan gazeteci yazar hakan ALBAYRAK yaşananları anlatıyor
Beni en çok etkileyen Şehidimiz Furkan doğan kardeşimizin daha 19 yaşında israilli korsan askerler tarafından başından hedef göszeterek vurulmuş olmasıydı.


ziyaretimde duvarda asalı bulunan geminin parampetine konmuş güvecinin kırılmış çam ve çerçevesi sanki durumu özetler gibiydi.


ve dokuz şehidimizin cenaze töreni,kırılmış kameralar,


mavi marmara filikasandal

kanlı pantalonlar, ve çok yerde bulunun gerçek mermi izleri,


OĞUL MEVSİMİAlibeyköyden aldığım oğuldan sonra eski iş yerim olan Camialtı tersanesi müdürlüğünün önündeki ağaca bir oğul konmuş arkadaşım Hüsamettin karataş telefon etti usta burada bir oğul var bayağı büyük salkım olmuş alırmısın,


tamam dedim hemen geliyorum, yarım saatte oraya gittim bir baktım raha önce aldığım oğulun yarısı kadar bir çıta bile yok neyse tabi aldık evin arka da bulunan küçük balkonuna koyduk memeleket giderken götürülecekler.

bu kadar bir arısı var,

BEYKOZ AKBABA KÖYÜ BAL SAĞIMI


4.6.2011 cumartesi gönü söz verdiğim üzere Beykoz akbaba köyünde Ali TÜRK karrdeşimize bal saağımına yardım etmek üzere gittim,ballı çıtalar alındı, iş bittiktan sonra bir çay molası,Bakan lAli kardeşim sanki etrafı kolaçan ediyor hani oğul falan çıkar mı diye.:))Hacı seyyithan abi ve bakan bal sağmaya başladılar,


Hava kararmaya başlayınca odun ateşinde tavuk ızgara yapıldı ve toplu halde neşe içinde yendi.işten ppek anlamayınca ğızgaraları yakıyorlardı tarafımdan müdahele edildi.TERSANE ÇALIŞAN VE EMEKLİLERİN PLAV GÜNÜ


5.6.2011 Pazar günü tersane çalışxan ve emekliler kaynaşma ve pilav günü müz vardı iki senedir işlerimin çıkmasından dolayı katılamadığım etkinliğe bu sene katılmak nasip oldu.


Mesai arkadaşlarımla,
Her kez bir köşede hasret gideriyor,
Teknik 11 sınıf arkadaşlarım, Bazıları ile uzun senelerden sonra ilk kez karşılaşıyoruz seneler o kadar değiştirmişki bazılarını tanımakta zorluk çektim. Bundan sonra sınıf arkadaşlaımızla özel olarak topanma önerisinde bulundum inşallah gerçekleştiririz..


4 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Zafer bey İsrail insanlığın yararına ne yapmışki,her mendeburluğun içinde onlar var,Osmanlı hata yapmış Almanlar ve İspanyollar bunların köküne kibrit suyu dökeceklermişti kurtarmışlar,küçük Amerika elinden gelse insanlığı yok edecek.
Bal sağımınızı hayırlı olsun,gelemedim özür dilerim.
Tersaneden emekli olan arkadaşlarınızla buluşup eskileri yad etmek çok güzel bir duygu,inşallah Allah daha nice toplanma ve buluşmaları nasip eder.Saygılarımla.

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Zafer abi,paylaşımların etkileyici.Abi israil devleti ABD nin bir eyaleti.İsrail kurulmadan evvel toprak sahibi arapların toprakları,Fuhuş,Kumar ve Uyuşturucu batagında Beyrut Otel ve Gazinolarında borçlandırılarak ellerinden alındı.İsrail böyle kuruldu.İyimser olmak yanılgıya götürür.arkadaşlarınla yıllar sonra buluşman çok güzel.Ogulların hayrını görmen dileğiyle,saglıcakla kalın.

ALİ TÜRK dedi ki...

Zafer abi İsrail bir avuç gibi duruyor ama süper güçlerden biri, elinde atom bombası ve kimyasal silahlar olmak üzere her şeyi var.İsrail dünyadaki hiç bir kurumu takmıyor, bir yol çizmiş o yolda gidiyor, bu toplum, yahudi olmayanları kendi hizmetçisi olarak görmekte, bunlara göre yahudi olmayanları istedikleri gibi kullanmak, ezmek vahşice öldürmek çok iyi bir şeydir, tahrif ettikleri kitaplarındaki emirler böyle.Herkesin bir hesabı oldugu gibi mevla'nında bir hesabı var.
Hafta sonu yardımın için Allah razı olsun, kal sağlıcakla.

Blogger dedi ki...

Hey Everyone,

Below are the most recommended Bitcoin exchange services (BTC for Currency):
Coinbase: $1 min. exchange
CoinMama

Earn free Bitcoins with the best Bitcoin faucet rotator:
BEST Faucet Rotator