12 Şub 2013

BİR FESTİVAL DAHA BÖYLE GEÇTİ

8-9-19  Şubat 2013 tarihinde ikincisi yapılan Feshane arıcılık festivali daha sona erdi. Bu sene geçen seneye oranla daha kalabalık va ürün çeşitliiliği daha zengindi.Buda ülkemiz arıcılığının  dahada ileriye gitmesine vesile olacak. Kim  güzel bir şey yapıyorsa ön yargılardan uzak takdir etmek lazım. Bu anlamda İstanbul Bal üreticileri Birliğini ve başkanı Yalçın SEZER beyi tebrik ediyor ve güzel hizmetlerinin devamını diliyorum..
 
 
Festivalin ilk günü  olan 8 şubatta arkadşlarım gürol ve Kemal kula ile birlikte feshaneye gittim. Çünkü biliyorumki diğer günler dah da kalabalık olacak ve standları inceleme imkanı kısıtlıda olabilirdi. Nitekim öylede oldu ikinci günü  gittiğimde ancak eş dostlatla buluşmak ve sohbet etmekten pek standları gezmeye vakit bulamadık.
 
 
İlk  gün bile giriş bayağı kalabalık.
 
  
 İlk ziyaret ettiğimiz Sadri Demircioğlu abimizin standındayız. Ve Pınarhisar  bal  üreticileri birlik başkanı Ali Osman Çalık abimizde gelince hatıra resmi çektirmeden olurmu..


Hemen karşı satanda Ordu Arıcılık Enstitiüsü başkanı Feyzullah Konak hocam verdı onu ziyaret ettim. Kendileri bir proje üzerinde çalışıyor ve onun tanıtımını yapıyordu.


Kendisi ile fuar alanını gezerken Bir gurupla karşılaştık kendileri Feyzullah hocamızı tanıyorlar . İçlerinde yunanistanın Gümülcine şehrinin Müftüsüde vardı. Oradaki müslüman kardeşlerimizde bir arıcılıK derneği kumuş ve sektörde var olma mücadelesi veriyorlardı.Onlarla ayak üstü olsada sobet etmek güzeldi..


 
Festivalin ikinci günü Arıcı doslarımız ve bizim ekipten arkadaşlarımız geldiler Yusuf şimşak kardeşim sadri abiyle hasret gideriyor


 Engin Altun ve Erkan Kaya beyler. Engin bey benim okuldan ve iş yerimden emeki arkadaşım. Erkan ise msn sohbetinden sanaldan tanıştığım  arıcı kardeşim. Onunla  Yüzüyze tanışmak istediğimden Engin beye sordum gelecek dedi ve bir müddet sonra yanımıza gelerek tanışma fırsatını bulduk.


Bizim kadim dostıumuz  Asım bey Bal Üreticileri satandında bal ürünlerini satıyordu. Yusufla onun
standındayız.
 

 
 
 
 
 
 
 Bizim Ekibin kabine başkanının girit ve yunanistandan,  geçen sene olduğu gibi bu senede misafirleri  vardı. İlhami abi onlarla 3 gün boyunca ilgilenmiş sağolsun. Eminim onlara Türk misafirperliğini en güzüel şekilde  göstermiştir.Yunanlı ve bizim arıcı arkadaşlar birbirlerine hediyelerini sundular.


 
 
 
 
 
Öğretmen emeklisi Kocaelinde arıcılık yapan Efrahim hocam da ziyaretçiler arasında idi.
 
 
 
 
 
 
Fenni kovanda kara kovan balı için kasnakta üretilen petekli ballar.
 
 


çok doslarla karşılaştık ve çok ekipmanlar vardı ama nedense pek resimleyemedik. ama her şeye rağmen güzel bir festival oldu.

6 yorum:

EMRAH dedi ki...

Selamlar Zafer abi,güzel festival olmuş yurtdışından dahi ziyaretciler var.Sanal ortamda tanışan arıcılarında buluşmasına vesile oluyor.Dileğim bu gibi festivallerin artmasından yana emeği geçenlere teşekkürler.sağlıcakla kal kolay gelsin.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Zafer Abi.

Bu yıl Festivalden pek birşey anlamadım desem yeridir.Çok hızlı geçti benim için.Dediğin gibi ne ürünleri tam olarak inceleyebildik ne de resimleyebildik.Sorunumuz organizasyon eksikliği bence.Resmen dağıldık:)

Festivalden benim aklımda kalan ,senin evindeki hoş sohbetimiz ve ikramların.

Ailenin emeği geçen diğer üyelerini de teşekkürlerimi iletirsen memnun olurum.

SLM ve Muhabbetle...

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Zafer abi güzel bir paylaşım olmuş. Saglıcakla kalın.

yüksel özsoy dedi ki...

Zafer abi festival havası senin objektifinden çok canlı olmuş. Benim blog fotograflarıda bu kaliteye ulaşir inşallah birgün :) selamlar abi.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Zafer abi biz dış işleri bakanımız İlhami beye:) eşlik etmek zorunda kaldık o nedenle bu sene festivalden kabine ekibi olarak tad alamadık. Ama bahar gelmeden bir toplantı ayarlasak da sevgili ustam, İlhami abi ve ben garipleri de kebap olmasa da peynir ekmek felan yesek ne iyi olur demek geldi içimden:)sağlıcakla kal abi.

Mirili dedi ki...

Zafer abi güzel bir gün geçirmişsiniz tekrarında aranızda olabilmek duası ile hayırlı günler...