20 Şub 2012

FESHANEDE BAL VE ARICILIK FESTİVALİ YAPILDI


18-19 Şubat'ta düzenlenen arıcılık ve bal ürünleri festivaline katıldım.Önceleri acaba gerekli ilgiyi ğörürmü gibi tereddütlerim vardı ama saat 11:00 gibi salona girdğimde yoğun bir kalabalıkla karşılaşmam tereddütlerimin haksız olduğunu gösterdi.Salon girişinde festivali organize eden istanbul Bal üreticileri birliği başkanı sayın Yalçın Sezer  misafirleri karşılıyordu. Biraz sohbetten sonra bizim ekibi gördüm.Bakan,doktor,asistan, körükçü, vs. tam teşekkül gelmişlerdi maşallah, onları benim semtimde görmek beni ziyadesi ile mutlu etti.

Fuarda en büyük ilgiyi Koblo İmalat Şirketi olan sayın sadri abimimzin yaptığı Suni Tohumlama aleti  görüyordu.öyleki televizyonların biri gidip biri geliyordu sadri abiye dedim abi  ne güzel millet reklam için kucak dolusu paraya veriyor  eğer bu haber yapılırsa reklam işini bedavaya getirdin demektir dedim. Bu suni tohumlama işi benim için biraz uzak ama ilgilenenl arıcı kardeşlerim için çok iyi bir hizmet  olacağı kanatindeyim.TV8 çekim ve röportaj yaparken.


aletin son şekli aşağıda gibi,

kimler yoktuki pınar hisardan bal üreticileri birliği yönetim üyesi  Ali osman abimiz, ve İlhami Uyar abimiz.

 Etkinliğin ikinci günü hava güzel hanıma dedim biraz yürüyüş yapalım eyüp sultanda namazımızı kılar dönüşte feshaneye uğrarız. Önünden geçerken önce buraya gidelim dönüşte araba ile döneriz teklifi üzerine fuar alanına girdik. Amacım eşime arıcılğı  sevdirmek arılığa giremyor ancak bal sağımında sır alımayayardım edebiliyor..ama operasyon eve misafir geliyor telefonu üzerine yarıda kaldı.:((

Uzun zamadan beri sesi soluğu çıkmayan Bahtiyar Kor abimimz de oradaydı. Genellikle  Şebinkarahisarnda Duruyormuş biraz sohbet ettik. .


Ankaradan Şaban Parlak bey Namı diğer Hayyam. ve Murat Akın hocamıza orada idiler ayak üstü biraz sohbet ettik.


birinci günü yunanistandan gelen Misafirler bizim arkadaşlarla resim çektirmiş.Ben yoktum hoş olsaydım kareye girmezdim be. Misafirler bizimkilerin ceblerine hediye koyuyarlarmış.Asım kardeşimizin kulakları çınlazsın.:))


Biz efrahim abi, Ali osaman abi resim çektiriyoruz evde baktımki tepe gözün önünde durmuşuz bütün yazılar üzerimize çıkarak enteresan görüntü oluşturmuş.
Asım Kadıoğlu,Yusuf şimşak,Ali türk beyler ve ben yeni geliştirilen bal süzme makinasını incelerken.
sonra dostlarla evimde sohbet ettik. Güzel bir ortam oldu beni kırmayarak davetime icabet ettikleri için kendilerine teşekkür ederim. Her zaman ailece hanemize  beklerim inşallah.
Efrahim abi ve Saim Gürel kardeşimle beraber.Efrahim abiyle Bursa gezisinde tanışmıştık çok dürüst samimi ve arıcılık konusunda oldukça bilgi ve birikimi olan birisi kendisini tanımaktan çok mutlu oldumgünün sonunda arıcı arkadaşlarla toplu bir rseim çektirdik.


Kurs hocam midesinden muzdaripti. Kursiyerlerden  birisinin önerisi izerine kestane balı ve kudret narının karıştırılıp kullanılması önerisi üzerine arıcı olarak bilindiğimden gözler bana çevrildi. Dedim bana bakmayın benim bu sene kestanebalım olmadı sıfır çektim ancak kudret narını tedarik edebilirim dedim. Kudret narını çiçek pazarından bulduk. Bal işinde ali kardeşimi aramak aklıma geldi.(sağolusun arıcılıkla ilgili sorunllarımda ilk aklıma gelen isim.nazımızı çekiyor işallah yük olmuyorumdur.)  abi var dedi feshaneye gelirken getiririm. Sağ olsun incelik göstererek bir kavonozda benim için getirmiş Allah razı olsun.


inşallah bu sene sezon iyi geçerde bu kavonozların içine İnebolunun Meşhur  kestane balını koyup kendisine iade ederim.
bu gün ders arasında hocama emanet balını verdim, ve ali kardeşimin selamını ilettim.   .Kendileri ; Allah razı olsun duaları  ile  teşekkürlerini bildirmemi  söyledi.                                    

8 yorum:

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Zafer abi,fuar da gezide şahane.Yeni sezonun bol ballı geçmesi dileğiyle,saglıcakla kalın.

yunus dedi ki...

Selamun aleyküm zafer abi güzel bir günler geçirmişsiniz yorumlarınızı ve resimlerinizi inceledim çok güzel olmuş allaha emanet olun saygılarımı sunarım

EMRAH dedi ki...

Zafer abi selamlar,fuar çok güzel geçmiş,arıcı arkadaşlar hasret gidermiş fuar sayesinde.Keşke bizim buralarda olsada bizde gidebilsek fuarlara.saygılar her şey gönlünce olsun.

ALİ TÜRK dedi ki...

Zafer abi sen benin sanki nazımı çekmiyorsun. Kaç sefer işim oldu ve çağırdım sa geldin. Ayrıca fuardan sonra bizi evine götürüp ağırlaman için sana teşekür bile edemeden evden çıktık, iyiki çıkmışız trafik tıkanmadan köprüyü geçtik, 10 dakika sonra karşı taraf tıkanıp konvoy olmuştu.Her şey için teşekürler. Kurs hocan iyibir doktora gözüksün, sonra bu işlere baksaydınız, Allah acil şifalar versin. Sağlıcakla kal.

kadıoğlu dedi ki...

selamun aleyküm üstad allah razı olsun ikramların için çok çok teşekkür ederim herşeyin gönlünce olması dileği ile allaha emanet ol selam ve dua ile.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Zafer abi benimde midem ağrır:)kime dediysem ilgilenmedi.Anlaşılan sana demeliymişiz kısmet:) sağlıcakla kal.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Zafer Abi.

Tanışma ve sohbet adına çok güzel bir gündü.

Günü tamamlamak adına en önemli katkıyı sen yaptın.

Evinin kapılarını bize açma nezaketini gösterdiğin için teşekkür ediyorum.

SLM ve Muhabbetle...

Zafer ANLAYIŞLI dedi ki...

vecdi abi, yunus ve emrah kardeşim güzel temennileriniz için soğolun.gönlümüz sizlerinde orada olması ydı ama tabi aradaki mesefe buna engel.inşallah birgün buluşuruz be..
sayın kadıoğlu,sayın hocam,sayın bakanım ve sayın yusuf kardeşim günümüz sizlerin ve diğer dostlarımın katılımı ve hanemize teşriflerinizle daha güzel oldu her birinize teşekkür ederim.